Почело са радом Одјељење Суда у Шамцу

У Шамцу је данас почело примјењивање Спразума о сарадњи и преузимању обавеза за почетак рада Одјељења суда у Шамцу у оквиру Основног суда у Модричи, а  које су 30. маја потписали Министар правде РС Антон Касиповић и начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић.
Данас је први радни дан Одјељења суда у Шамцу које ће радити уторком, сриједом и четврком и омогућити остваривање права грађана општина Шамац, Пелагићево и Доњи Жабар.

Предсједник Основног суда у Модричи Винко Миладиновић и начелник општине данас су посјетили Одјељење суда и истакли да се од данас у овом Одјељењу обављају административни послови.
„Данас је са  радом почела писарница која ће запримати тужбе и друге поднеске. Суђење почиње 15. августа. Судије ће бити овдје три дана у седмици“, рекао је предсједник Основног суда Модрича Винко Миладиновић.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић задовољан је што je након дужег времена Одјељење суда у Шамцу почело радити у пуном капацитету.
Радно вријеме суда у Шамцу је уторак, сриједа и четвртак од 07:00 до 15:00 часова.