Програм боравка ученика са Косова и Метохије

Ученици са Косова и Метохије, њих 600, стићи ће сутра (субота) у пратњи 50 наставника у 13 градова и општина Републике Српске, а централни дочек биће организован у Шамцу.
Одбор за помоћ Србима са Космета организује долазак дјеце са Косова и Метохије већ шесту годину, а ове године долазе дјеца из вишечланих породица из готово свих српских општина и мјеста на Космету.
Угостиће их породице и њихови вршњаци у Бањалуци, Приједору, Бијељини, Требињу, Новом Граду, Градишци, Прњавору, Лакташима, Дервенти, Модричи, Шамцу, Броду, на Палама и у Петрову.

Централни дочек дјеце биће организован у Шамцу у 14:00 часова.
Добродошлицу ће им пожељети делегације општина домаћина, а општина Шамац организује културно-умјетнички програм на стадиону.
Госте са Космета поздравиће предсједник Одбора за помоћ Србима Косова и Метохије Милорад Арлов, начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић и министар рада и борачко-инвалидске заштите Српске Миленко Савановић.

Након свечане церемоније у Шамцу дјеца са КиМ иду даље у градове Српске који уичествују у пројекту „Спојимо дјецу КиМ са дјецом из Српске“.
Дјеца са Косова и Метохије боравиће у Српској од сутра до 24. јуна.

СУБОТА: 17. јун 2017.

14:00 сати: дочек свих ученика са КиМ на стадиону у Шамцу, (10 аутобуса који ће боравити у Шамцу, Модричи, Броду, Дервенти, Петрову, Прњавору, Бањој Луци, Градишци, Приједору и Новом Граду);

14:00 – 15:00 сати: освјежење, добродошлица у РС, културни програм;

15:00 – 15:30 сати: испраћај ученика са КиМ који настављају пут у друга мјеста;

15:30 – 16:00 сати: распоред и преузимање ученика из Липљана од стране домаћина општине Шамац.

НЕДЈЕЉА: 18. јун 2017.

19:00 сати: кино-сала у Шамцу – позоришна представа „Бибац“;

ПОНЕДЈЕЉАК: 19. јун 2017.
15:30 сати: пријем код Начелника општине – сала СО-е Шамац,
17:00 сати: полигон код ОШ „Шамац“ у Шамцу – игре без граница (рекреативно-спортско такмичење).

УТОРАК: 20. јун 2017.
07:00 сати: окупљање код ОШ „Шамац“ у Шамцу – одлазак у Меморијални комплекс „Градина“ и Национални парк „Козара“, гдје ће бити организовани часови историје. Одлазак на ова два историјска мјеста планиран је за ученике са Косова и Метохије и ученике, њихове домаћине код којих су смјештени.

Министарство просвјете и културе у Влади РС овај излет организује за све ученике са Косова и Метохије.

СРИЈЕДА: 21. јун 2017.

19:00 сати: кино-сала у Шамцу – приредба ученика ОШ „Шамац“ Шамац.

ЧЕТВРТАК: 22. јун 2017.

08:00 сати: окупљање код ОШ „Шамац“ у Шамцу – одлазак у Бања Луку на братимљење ОШ „Шамац“ Шамац са ОШ „Браћа Аксић“ Липљан. Братимљење пет ОШ из РС са пет ОШ са Косова и Метохије обавиће се у Влади Републике Српске, у 12:00 сати. У Бања Луку иду само ученици са Косова и Метохије.

ПЕТАК: 23. јун 2017.

17:00 сати: журка – љетња учионица ОШ „Шамац“ у Шамцу.

СУБОТА: 24. јун 2017.

10:00 сати: стадион у Шамцу – испраћај гостију са Косова и Метохије (свих који су боравили у Републици Српској)