Одјељење за финансије

Начелник Одјељења за финансије Слободан Сјенчић рођен је 09. марта 1958 у Шамцу.

Средњу школу завршио у Шамцу а звање дипломираног економисте стекао 1981. године на Економском факултету у Бања Луци.

Након завршетка студија радио у Шипадовој фабрици тапацираног намјештаја „Будућност“ у Шамцу на пословима: шефа службе за план и анализу, шефа рачуноводства, а потом до 1988.год., на пословима финансијског директора. Од маја 1988. год. до априла 1992. год. обављао послове директора Шипадове фабрике плочастог намјештаја „Стил“ у Шамцу.

Од 1992. год. до 1997.год. обављао послове Секретара секретаријата за привреду и финансије у општини Шамац, од 1997.год. до 2000. год. био предсједник Извршног одбора општине Шамац, а потом Замјеник начелника општине Шамац у два мандата до краја 2008.год.

Од 2009. год. обављао послове директора фирме „Кемис“д.о.о. Шамац, друштва које се бавило пословима управљања опасним отпадом чији је оснивач “Горење” д.о.о. Велење, Република Словенија.

Био носилац различитих функција у разним спортским и културним клубовима и институцијама.

+387 (0) 54 620 260

+387 (0) 54 620 300

НАДЛЕЖНОСТИ:

Одјељење за финансије врши стручне и управне послове из надлежности Општине који се односе на: праћење остваривања политике финансирања у општини, припремање нацрта/приједлога буџета општине, праћење и евиденцију прихода и извршење расхода буџета и израду финансијских извјештаја Општине, контролу правилности и законитости коришћења буџетских средстава, праћење кредитне задужености, као и друге послове који му се посебним актом ставе у дјелокруг рада.

У саставу Одјељења за финансије Одсјек за буџет прати и примјењује прописе из области буџетског система и других области које су релевантне за планирање и извршење општинског буџета.

У саставу Одјељења за финансије Одсјек за рачуноводство прати и примјењује прописе из области рачуноводственог пословања Општине.