Заједнички о проблемима

Руководство општине Шамац на састанку са новоизабраним предсједницима савјета мјесних заједница обећало је да ће бити оспособљене канцеларије свих 25 мјесних заједница и да ће заједнички бити рјешавани сви проблеми.

Предсједник Скупштине општине Шамац Предраг Маринковић каже да је један од највећих проблема и неправди што мјесне заједнице немају статус правног лица, али да то не умањује одговорност свих предсједника савјета да буду представници мјештана из заједница из којих долазе.

"Без обзира да ли су чланови савјета мјесних заједница предлагани и бирани на приједлог политичких партија или другачије, након избора треба да буду представници свих грађана. Избори су финансирани из буџета општине Шамац и по том основу треба да имају одређену одговорност", рекао је Маринковић.

Он је додао да ће представници савјета моћи да кандидују проблеме и пројекте који су везани за њихове мјесне заједнице, а да ће општина покушати да их заједнички ријеше.

"У наредном периоду овакви састанци ће бити одржавани по мјесним заједницама гдје ће они бити домаћини, да се боље упознамо и заједнички рјешавамо проблеме. Општина ће оспособити све канцеларије, те увести интернет и телефоне ради лакше комуникације", рекао је Маринковић.

Он је напоменуо да предсједници савјета раде волонтерски, али да ће се општина потрудити да им олакша рад и смањи трошкове.

Предсједник Савјета Мјесне заједнице Шкарић Мирко Мишић истакао је задовољство због договора постигнутог на данашњем састанку и рекао да ће у наредном периоду ова мјесна заједница кандидовати као проблем уређење мјесног гробља и изградњу капеле.

Светлана Павловић, дипл.журналиста