Шамачки Борац започео припреме пред наставак сезоне

Шамачки фудбалски клуб „Борац“ почео је припреме за наставак сезоне.

За двије године ће прославити 100 година постојања.

„Борац има нову управљачку структуру, нови стручни штаб и добро измијењен играчки дио. Свако од нас радиће у служби Борца. Циљ је остати у 1. лиги. Финансијски смо оптерећени, али то није проблем играча. Очекујем од играча да дају све од себе и да одиграју најбоље што могу – каже предсједник ФК Борац Благоје Симић.

Симић додаје да су некада имали бриљантне резултате, вјерује да ће бити успјешни и да ће се вратити достојанство сваком играчу.

Он је на Градски стадион у Шамцу дошао у друштву потпредсједника клуба Светозара Евђића, начелника Шамца Ђорђа Милићевића и цјелокупне управљачке структуре Борца.

Начелник општине Ђорђе Милићевић истакао је да ће се упркос бројним обавезама трудити да буде са играчима сваки дан.

„Фудбал је код мене спорт број 1, али успјећемо ако будемо стварали расадник талената. На овим просторима рађају се таленти које треба попут бисера брусити да покажу прави сјај. Идемо сви на посао, како би стигли до заједничког циља“, рекао је Милићевић.

Најискуснији у Борцу је његов капитен Немања Арсић (30).

„Многи од нас радили смо зимус индивидуално. У међусобним контактима сам примјетио да међу свима нама влада оптимизам, можемо остварити циљ и избјећи испадање. Сада одрадимо квалитетне припреме, па на пролеће одиграмо добро. Познато је да на старту сезоне Борац је имао најтежи распоред. Време је да бодови интезивно долазе на наш конто. Остајемо прволигаши“, нада се Арсић.

Нови шеф стручног штаба је Зоран Пупчевић, некадашњи Борчев капитен, истински вођа.

„Вријеме нам није савезник. Радићемо у дворани, а када достигнемо одређену физичку спремност, одиграћемо неколико контролних утакмица. Вјерујем да ћемо бити потпуно спремни за наставак сезоне и остварити свој циљ задржати прволигашки статус - рекао је Пупчевић.