Пакетићи за дјецу са сметњама у развоју

У холу Основне школеШамацповодом новогодишњих празника, традиционално 15 пута су подијељени пакетићи за дјецу са сметњама у развоју које су сами паковали, а средства обезбиједила општина Шамац.

Подјелу пакетића је организовало Удружење грађана за помоћ лицима са посебним потребама, а посебну новчану помоћ за Удружење уручили су Мото клубВикинги Мото клубЛинксиз личних средстава.

Предсједник Удружења Станислав Миловановић родитељ дјетета са сметњама у развоју каже да су из средстава које општина Шамац пребацила Удружењу сами паковали 46 пакетића за дјецу са сметњама у развоју.
Добили смо пакетиће од Самарићанске организације из Енглеске у којима је школски прибор, понеки дидактички материјал и хигијенска средствакаже Миловановић.

Миловановић каже да је данас важан дан за дјецу, али дјеца са сметњама у развоју морају сваки дан да се помажу и да имају подршку, а кроз Удружење покушавају да им помогну да се дјеца социјализују и кроз дружење у удружењу захваљујући волонтерима имају разне радионице које помажу социјализацију дјеце.

Миловановић је истакао добру сарадњу са Центром за социјални рад са којима дијеле просторије, а и свим осталим институцијама.

Честитајући предстојеће празнике, начелник општине Ђорђе Млићевић рекао је да му је част бити данас са дјецом и захвалио свима који су на било који начин дали свој допринос.

Општини је дужност и обавеза да помаже. Радује ме ових дана усвајамо Буџет и по први пута до сада дјеца са посебним потребама и ово удружење имаће посебан грант за 2017. годину за њихово елементарно функционисање следеће године- каже Милићевић.

У културном дијелу програма учествовали су дјеца Основне школе Шамац, дјеца подручне школе у Тишини, позориште Бибац и други.

За петак 30. децембар испредФруктенајављена је продаја радова дјеце са семтњама у развоју које су правили у радионици у Удружењу.