Општински Фонд солидарности уручио једнократне помоћи

Општински Фонд солидарности (ОФС) у Шамцу уручио је по 100 КМ за 50 студената који су дјеца из породица РВИ, демобилисаних бораца и мали дио из породица погинулих бораца, чланова фонда, те новогодишње пакетиће за дјецу основце, а чланови фонда.

„Ријеч је о 10. традиционалној подјели једнократне помоћи за студенте – каже предсједник Управног одбора Фонда солидарности Ана Благоичевић.

Она је додала да се повећава чланство у ОФС, те се укључују демобилисани борци с обзиром да су промијенили Правилник и њих као најугроженију категорију укључили у Фонд, а укупно их има око 416 чланова фонда.

Благоичевићева каже да су у 2016. години по разним основама  што за лијечење болесних чланова фонда, студентима и друго издвојили око 15.000 КМ.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић истиче да је ова подјела уз подршку општине пракса од 2007. године.

Он је нагласио задовољство функционисањем Фонда као једног од два у Српској која на специфичан начин помаже студентима и борачким категоријама.

„Општина даје пуну подршку Фонду солидарности. Подршка општине неће никада исзостати – каже Милићевић.