Парастос у Обудовцу

У Обудовцу код Шамца је служен парастос за 44 погинула борца и 33 цивилне жртве одбрамбено-отаџбинског рата.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић истакао је да је ово један у низу годишњих Парастоса на подручју ове општине.

„Дозволите ми да кажем да је данашњи Парастос један од најбитнијих с обзиром да je ријеч o највећој мјесној заједници на подручју општине Шамац и једној од мјесних заједница која је дала највећи број жртава у отаџбинском рату“ – каже Милићевић.
Милићевић додаје да је обавеза локалне, републичке и државне власти на очувању права свих бораца на подручју цијеле Српске.

„Општина Шамац је у протеклом периоду помагала породице погинулих бораца. Наш задатак је да то наставимо у још већој мјери колико то Буџет буде дозвољавао“ – каже Милићевић.

Он каже да ће његов задатак наредне године бити израда Монографије Друге Посавске бригаде.

„О њој и резултатима у отаџбинском рату се мало зна. Задатак свих нас је да документујемо све што се дешавало на подручју Посавине током четверогодишњег отаџбинског рата“ – каже Милићевић додајући да ће у наредном периоду породице погинулих бораца имати пуну подршку локалне заједнице.

Предсједник мјесне БО Обудовац Радован Зорановић каже да Парастосом дају пијетет погинулим саборцима који су дали за РС оно највредније, живот.