Ускоро ново Комунало предузеће

У Шамцу се у оквиру ЈП „Слободна зона“ оснива комунално предузеће.

Пројекат који су према UNDP кандидовали ово предузеће и општина је одобрен као и средства у висини од 149.000 КМ, дио општина, а већи дио UNDP.

„Сарадња са UNDP траје двије године за сваку је похвалу. Они су прихватили наш пројекат и одобрили средства са којима ћемо опремити предузеће. Набавићемо трактор који ће служити за разгртање снијега за прикупљање отпада гдје је неприступачно камионима и смећарима, ралице, тримери, косачице, одијело за раднике и др.“ – каже директор ЈП „Слободна зона“ Живан Којић.

Којић каже да ће средства бити оперативна до краја мјесеца, а у септембру реализација средстава.

Којић каже да је од априла ове године ЈП „Слободна зона“ наручилац или посредник између комуналних предузећа „Вијена“ из Лончара и „Комуналац“ Модрича.
„Ми те услуге плаћамо у договору са општином и начелником. Комунално предузеће које ће бити у саставу ЈП „Слободна зона“ није замишљено само као комунално предузеће. Замишљено је у првој транши запошљавање додатних 15 радника и за неких годину дана ће се повећати за још 30, тако да ће бити укупно 50 запослених до краја ове године“ – каже Којић.

Он додаје да ће послови комуналног предузећа бити проширени на крпљење ударних рупа, насипање путева сеоских макадамских и све други радови који су потребни унутар општине, а да што мање новца буде потребно да се плати.