Туристичка организација Шамац

Ђенерала Драже Михајловића бб, 76230 Шамац

+387 (0)54 611 069

Туристичка организација „Шамац“ је основана 24.02.2006.-те године Одлуком о оснивању Туристичке организације број 07-022-36/06 коју је донијела Скупштина општине Шамац. То је јавна установа са овлаштењима за обављање дјелатности валоризације, промоције, очувања и заштите туристичких вриједности на територији општине Шамац, у оквиру својих права и дужности прописаних законом.

Територија општине Шамац располаже значајним потенцијалима који би се могли користити у туристичке сврхе, и то: ријеке Босна и Сава, Ушће, кеј, археолошки лoкалитет „ Кулиште „, рибарска подручја ( ријеке, баре и ровањи ), ловишта ( 15.000 ха ), спортско – рекреативни објекти ( спортски терени, базени ) употпуњени смјештајним капацитетима.

Посебно треба истаћи богатство рибарског и ловног подручја, које у задње вријеме постаје све више атрактивно како за домаће, тако и за стране туристе, ловце и риболовце. Ловишта су богата пернатом дивљачи ( дивљи голуб, фазан, дивља патка, препелица ), ситном дивљачи ( зец ) и високом дивљачи ( дивља свиња, срндаћ ), а рибарска подручја богата су разноврсним рибљим фондом ( штука, шаран, бабушка, гргеч, мрена и друге рибље врсте ), те се с тога могу користити за спортско – туристички лов и риболов.

Ту су и баре „Тишина“ и „Одмут“ које представљају својеврсне природне резервате са многобројним животињским и биљним свијетом. Оне су заштићене еко зоне, међу четири такве у Босни и Херцеговини.

Туристичка организација града Шамца има за циљ да ангажовањем у сарадњи са осталим субјектима који се баве дјелатностима уско везаним за туризам искористи компаративне предности положаја Шамца и његове туристичке понуде да унаприједи квалитет и естетски обликује подручје дјеловања и створи имиџ града као привлачне туристичке дестинације радо посјећене од стране домаћих и страних туриста.