Нема опасности од излијевања Саве и Босне

Руководилац Одсјека Цивилне заштите општине Шамац Боро Богдановић рекао је данас да, иако киша стално пада, становништву ове локалне заједнице не пријети опасност од изливања ријека Саве и Босне.

Одсјек Цивилне заштите Шамац неколико дана прати ситуацију и можемо да кажемо да од ријека Саве и Босне становништву не пријети никаква опасност, рекао је Богдановић новинарима.

Он је додао да су, захваљујући ажурности људи које воде рачуна о овој општини, насипи завршени.
Сада је ниво насипа подигнут па становништво може бити безбједно, каже Богдановић.

Он додаје да може бити малих проблема само тамо гдје су канали неочишћени, мада се и на том дијелу ради.

Ријека Босна је тренутно у кориту, немамо заплављених пољопривредних површина. Надамо се да ће киша стати и да ће људи успјети да уберу урод, каже Богдановић.

Богдановић је за новембар најавио у Шамцу регионални састанак Цивилне заштите којем ће присуствовати и представници Републичке управе Цивилне заштите.

Он је нагласио да ће Цивилна заштита настојати да снаге за брзу интервенцију у сваком моменту буду на располагању општинама које би биле евентуално угрожене.

„Надамо се да ћемо на том састанку дефинисати када је у питању и процјена угрожености општина и када су у питању оперативни планови за зимски период, снијег и сњежне падавине, пожар и поплава- каже Богдановић.

Светлана Павловић, дипл.журналиста