Парастос за погинуле борце ВРС у Луговима код Шамца

У Луговима код Шамца је служен парастос за 24 погинула борца Војске Републике Српске и шест цивила из Срница и других мјеста широм БиХ чије породице данас живе у парохији Лугови.

Након парастоса, који су код спомен-плоче постављене на цркви Светог Сисоја служили свештеници са шамачког подручја, положени су вијенци и прислужене свијеће.

Предсједник Савјета мјесне заједнице Лугови Спасо Лазић каже да у овом селу данас живи око 600 становника расељених из Срница код Градачца и других мјеста широм БиХ, од којих је скоро 100 дјеце.

Он је навео да je 21 јуна 2014. године постављена спомен-плоча погинулима.

Начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић истакла да је у потрошачкој јединици овог Одјељења планирано 48.000 КМ за текуће помоћи породицама палих бораца, РВИ и цивилним жртвама рата, те 10.000 КМ за текуће помоћи демобилисаним борцима за трошкове лијечења (карцинома), што укупно износи 58.000 КМ.

„Иако финасијска ситуација у буџету Општине није нимало повољна, трудимо се колико је у нашој могућности да исплаћујемо једнократне новчане помоћи породицама погинулих, РВИ од прве до четврте категорије и демобилисаним борцима.

Светлана Павловић, дипл.журналиста