Отворена капела у Хрватској Тишини

Данас је отворена капела на гробљу у Хрватској Тишини коју су у вриједности 48.000 КМ финансирали мјештани Хрватске Тишине, Министарство за избјегла и расељена лица у Влади РС и општина Шамац.
„Отварање капеле је плод наших настојања да инфраструктуром урадимо пројекте за које су повратници аплицирали. Капела ће послужити мјештанима да могу одложити тијело покојника и помолити се Богу“ – каже замјеник начелника Ђуро Ивановић.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић истиче да се у повратничке мјесне заједнице улагало и претходних година, те ће се са овом праксом наставити и даље.
„Током ове године базираћемо се да ријешимо одређене инфраструктурне пројекте у повратничким МЗ, првенствено мислим на санацију депоније Јелас која је веома битна и која угрожава повратак људи на ово подручје“ – каже Милићевић.

Он је додао да је у плану рјешавање проблема депоније Јелас кроз израду новог идејног рјешења, те да ће наставити са пројектима санације јавне расвјете упркос ограниченим финансијским средствима у буџету општине, а започети су и радови на уређењу два дома културе на подручју Новог Села и Корнице.
Координатор за повратничке Мјесне заједнице Ивица Цвиткушић каже да би вриједност изграђене капеле била већа од 48.000 КМ, али су мјештани радили добровољно и уз мање накнаде.

Он додаје да у осам повратничких мјесних заједница живи око 800 становника, од чега у Хрватској Тишини 104, те ће капела за мјештане Хрватске Тишине значити много и за оне који живе ту тренутно, а и за оне који живе у дијаспори чије су куће девастиране, а  желе да се сахране у родном мјесту.
„За обнову стамбених јединица у осам повратничких мјесних заједница пријавило се досада 220 повратника и надамо се да ће у догледно вријеме бити обновљене“ – каже Цвиткушић.