Почетна Вијести - актуелности Санација штета од поплава

Санација штета од поплава

Штампа

У четвртак, 12. јануара 2017. године у 11:00 сати, у просторијама Независног бироа за развој (НБР) у Таревцима - Модрича, одржан је конституирајући састанак Управног одбора (УО) Пројекта „Подршка одрживом опоравку од поплава за Домаљевац – Шамац, Шамац и Вукосавље“.

Пројекат финансира Европска унија кроз Програм подршке цивилном друштву за опоравак од поплава 2014.

Укупна вриједност пројекта износи 201.406,90 еура, од чега ЕУ финансиара 181.265,49 еура (90%), а сарадници на Пројекту 20.140,61 еура (10%).
Трајање пројекта је 12 мјесеци.

Послије поздравних и уводних ријечи, као и верификације чланова, конситуисан је УО Пројекта и верифицирани чланови радних тијела Пројекта.

За предсједника УО изабран је Велимир Маслић, а Златко Шпиоњак изабран је за допредсједника УО.

У наставку рада, УО се упознао са Пројектом, усвојио Пословник о раду, те Први динамички план рада.

Посебна пажња чланова УО посвећена је Правилнику о поступку одабира корисника материјалне помоћи и критеријима за њену додјелу.

Након дискусија, УО је донио Одлуку о покретању поступка Јавног позива.

Чланови УО су задовољни јер је Пројекат креиран на основу стварних потреба корисника које су производ ранијих истраживања и препорука.

Између осталог, констатовано је да је помоћ дијељена по принципу „Како се стизало“ и у очитој некоординацији свих учесника у процесу додјеле помоћи, често се није „мислило о малим“ како привредницима, тако и организацијама цивилног друштва.

Овим пројектом ће се пружити конкретна подршка оним сегментима циљних општина, који још нису били дио процеса опоравка економског живота и рада цивилног друштва.

Подршка креирању планова и мјера, везаних за бољу превенцију и систем упозорења за грађане, је додатни бенефит јер ће Пројектом бити инициране заједничке јавне реакције, односно, потражње за даљим унапријеђењем укупног система заштите од природних непогода.

Последње ажурирано петак, 13 јануар 2017 13:43

Додатне опције