Почетна Вијести - актуелности Oбиљежена православна Нова година

Oбиљежена православна Нова година

Штампа

Грађани општине Шамац дочекали су по јулијанскм календару традиционалну православну Нову годину на Тргу Петра Мркоњића.

Прославу је организовала општина Шамац.

Након 25 година грађани су по први пута дочекали православну Нову годину са снијегом.

На тргу је већ од 22 часа почела музика са пјесмом лепог Аце и бенда, а наступили су и представили се својим кореографијама културно умјетничко друштво „Шамац“ из Шамца.
За
све присутне организатор је обезбиједио кувано црно вино.

Грађанима није сметало да ђускају и играју по снијегу и хладноћи.

Тачно у 24 часа организатор је обезбиједио ватромет, сви на тргу су са КУД „Шамац“ заиграли коло, а грађанима је православну Нову годину честитао начелник општине Ђорђе Милићевић, а затим су сви заједно играли коло на тргу.

„Ни хладно вријеме, ни снијег нису успјели да спријече грађане да заједно на тргу прославимо једну у низу традиционалних нових година“ - каже Милићевић честитајући благословену 2017. годину додајући да нам она бар за тренутак врати осмијех на лица, јер нам је потребно.

Милићевић истиче задовољство што се и поред ниских темпаратура грађани окупили у великом броју и показали своје јединство.

Желимо да се сви заједно потрудимо да наша Општина одлучније настави започети економски и друштвени развој и тако отворимо нове перспективе за генерације које долазе. Свима Вама много личне и породичне среће, здравља и успјеха у сваком послу “ – каже Милићевић.

Предсједник КУД „Шамац“ Младен Радовић каже да га посебно радује да је права зимска идила за православну нову годину онако како православци заслужују.

Радовић је подсјетио да КУД „Шамац“ ове године обиљежава 16 година рада, те Међународну ревију фолклора „Шамачко прољеће“ у априлу мјесецу.

Грађани Шамца су уз кувано вино и музику дочекали јутро на градском тргу.

Последње ажурирано понедељак, 16 јануар 2017 10:04

Додатне опције