Почетна Вијести - актуелности Активности у Борачкој организацији

Активности у Борачкој организацији

Штампа

Министарство за борачку инвалидску заштиту прихватило је да дијелом суфинансира пројекат реконструкције Спомен костурнице у парку у Шамцу погинулим борцима и цивилним жртвама Другог свјетског рата и пројекат поправке споменика погинулим у отаџбинском рату у Горњој Слатини.

Предсједник БО Шамац Лазар Благојевић каже да Министарство сваке године расписује јавни позив за изградњу нових спомен обиљежја која се односе на борбу српског народа на овим просторима и за адаптацију изграђених спомен обиљежја, они су се јавили и пројекти су прихваћени, те потписани уговори крајем 2016. године.

„Ми смо водили активности током прошле године, добар дио послова на споменику у Горњој Слатини урадили, па ћемо ове године видјети шта је остало да се заврши по планираном пројекту, а реконструкција Спомен костурнице у Шамцу почеће ове године – каже Благојевић.
Благојевић се нада да ће Министарство и ове године расписати јавни позив, те ће кандидовати један или два пројекта оно што процијене да је приоритет у овој години.

„По евиденцији коју води одјељење за борачко инвалидску заштиту у Шамцу има 36 спомен обиљежја на шамачком подручју која треба редовно да се одржава. Кандидоваћемо изградњу пет нових спомен обиљежја, три се односе на последњи отаџбински рат у Новом Селу, Новом Селу 2 и Обудовцу 2, а два се односе на претходне ратове први и други свјетски рат, то је споменик српским добровољцима на општини Шамац- каже Благојевић.

Благојевић каже да они из БО инсистирају да се поштује Закон и одлука да поред сваког споменика из одбрамбено отаџбинског рата буде пристојно уређен простор, добар прилаз, да поред сваког споменика буде јарбол истакнута републичка застава и јарбол на коме би била и застава БО.

Последње ажурирано среда, 18 јануар 2017 08:44

Додатне опције