Почетна Вијести - актуелности Одржана четврта редовна сједница Скупштине (ВИДЕО)

Одржана четврта редовна сједница Скупштине (ВИДЕО)

Штампа

На данашњој редовној сједници Скупштине општине Шамац формирана је нова скупштинска већина на челу са начелником општине коју чине по пет одборника НДП, СДС, а придружили су им се три одборника Хрватске коалиције ХДЗ БиХ – ХДЗ БиХ 1990 и по један одборник СП и ДНС.

За предсједника Скупштине, а умјесто досадашњег предсједника Ђуре Ивановића (Хрватска коалиција ХДЗ БиХ – ХДЗ 1990) именована је Николина Шкрбић (СДС), за потпредсједника Јово Недић (ДНС).

За замјеника начелника именован је Ђуро Ивановић.
Николина Шкрбић је прва жена која је именована на функцију предсједника Скупштине.
„Формирањем нове скупштинске већине општине Шамац створени услови за бољи рад кабинета начелника општине бољу и квалитетнију сарадњу Скупштине и Кабинета начелника“ - каже Шкрбићева.

Она додаје да су изгубили доста времена које је како каже погубно за стање у којем се налази општина Шамац.

„Надам се да ће то бити трајно рјешење, да ће се формирати потпуни кабинет начелника и да ће заједно са скупштином радити на плановима и програмима које смо обећали нашим грађанима приликом изборне кампање“ - каже Шкрбићева.

Она подсјећа да је велика част да је прва жена на челу Скупштине.

„Прије свега ја сам и члан комисије за равноправност полова. Став комисије, наших жена у СО Шамац и мој лични да је то јако добро за развој општине, те да се поштује равноправност полова, гдје се поштује заступљеност жена на руководећим функцијама општине“ – наглашава Шкрбићева.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић изразио је задовољство што је формирао скупштинску већину од 15 одборника, те честитао СДС која је добила предсједника Скупштине.

„Задња три мјесеца мој кабинет није у потпуности формиран, није могао да у потпуности функционише. Очекујем на фебруарској скупштини да моје приједлоге за начелнике одјељења уваже и да коначно кренемо напријед“ – каже Милићевић.

Он подсјећа да су изгубили три мјесеца зарад пар појединаца.

„Упркос томе што смо формирали стабилну скупштинску већину, дуг од скоро 13 милина марака није отписан. Створили смо услове да ову општину покренемо. Желим да идемо напријед и грађанима општине понудимо једну бољу перспективу, што је мој задатак као првог човјека ове општине“ - каже Милићевић.

На питање новинара да ли се прибојава да би у неком периоду могло доћи опет до промјена, јер је политика таква Милићевић истиче да је сигуран да неће доћи до промјена.

Он је позвао данас све одборнике који су спремни да подржавају скупштинску већину да се придруже и подрже све оно што је битно за општину.

„Сви који здраво разумски размишљају за напредак ове општине да ће се придружити овој скупштинској већини“ – каже Милићевић.

Потпредсједник Скупштине Јово Недић (ДНС) каже да за његово придруживање скупштинској већини постоје два разлога.

„Први разлог је да станем уз свој народ. Ја сам РВИ и борац прве категорије, а други начелник нам је предложио да се придружимо, ја сам одлучио да пратим начелника“ – каже Недић.

Недић каже да остаје у ДНС док то жели ООДНС, ако не жели он постаје независни одборник.

Предсједник СНСД Предраг Маринковић истиче да је политика жива материја, да је дошло до скупштинске већине, те им зажелио срећу у раду.

Он је подсјетио да нису били опструкција начелнику, да су све важне одлуке и важне документе подржали, те ће бити дио ове скупштине и подржавати и даље све што је у интересу грађана и општине Шамац.

Одборник ДНС Недељко Митровић подсјећа да је одборник ДНС у трећем мандату, те поручио грађанима да ће бити доследна опозиција која ће се борити за интересе грађана општине.

„Бивши страначки колега Јово Недић је непоштујући правила странке прешао самоиницијативно у скупштинску већину, без обавјештавања ООДНС. Ми нисмо зато, нити ћемо бити“ – каже Митровић.

Последње ажурирано понедељак, 06 фебруар 2017 13:11

Додатне опције