Почетна Вијести - актуелности Са сједнице Скупштине (ВИДЕО)

Са сједнице Скупштине (ВИДЕО)

Штампа

На данашњој редовној сједници Скупштине општине Шамац формирана је нова скупштинска већина od 15 одборника коју чине по пет одборника НДП, СДС, а три одборника Хрватске коалиције ХДЗ БиХ – ХДЗ БиХ 1990 и по један одборник СП и ДНС.

Учешће на трећој сједници Скупштине узели су скоро сви одборници позиције и опозиције и својим приједлозима доприњели раду Скупштине.

Након једногласно усвојеног записника са претходно одржане треће сједнице Скупштине, начелник општине Ђорђе Милићевић је информисао одборнике о својим активностима између двије редовне сједнице Скупштине, те добио подршку свих одборника.

Подршку на трећој сједници Скупштине добио је Приједлог програма изградње и уређења простора за 2017. годину, те приједлог одлуке о расписивању јавног огласа за давање у закуп пољопривредног земљишта у својини РС на подручју општине Шамац путем прибављања писаних понуда за сточарску и ратарску производњу.

Одборници су дали подршку приједлогу одлуке о финансирању дијела трошкова редовног рада политичких странака које имају одборнике у Скупштини општине Шамац у 2017. години, као и приједлог одлуке о одборничкој легитимацији.

На данашњем редовном засиједању усвојен је и приједлог одлуке о расписивању јавног конкурса за избор члана Одбора за жалбе општине Шамац, као и Приједлог одлуке о расписивању јавног конкурса за избор и именовање директора ЈЗУ Дом здравља Шамац.

Подршку одборника добио је приједлог одлуке о измјени Одлуке о дугорочном задуживању општине Шамац, Кодекс о измјенама и допуни Кодекса понашања изабраних представника одборника Скупштине општине Шамац.

Одборници су на данашњој сједници Скупштине информисани о реализацији активности у склопу пројекта „Локални интегрисани развој“, као и о информацији о реализацији програма изградње и уређења простора за 2016. годину.

Последње ажурирано понедељак, 06 фебруар 2017 13:19

Додатне опције