Почетна Вијести - актуелности Потписане изјаве о развојном локалном партнерству

Потписане изјаве о развојном локалном партнерству

Штампа

У Шамцу је одржана конституирајућа сједница успоствљања локалног развојног партнерства гдје је преко 30 представника из невладиног, јавног и приватног сектора потписало изјаву о приступању локалном развојном партнерству са општином Шамац.

Сједница је одржана на иницијативу UNDP а усвојен је и Пословник о раду локалног развојног партнерства.

Предсједница Скупштине Шамца Николина Шкрбић каже да је на четвртој редовној сједници Скупштине усвојена информација о активностима у пројекту локално интегрисаног развоја општине, те је данашња сједница наставак активности на реализацији тих пројеката.
„Циљ је да општина унаприједи своју сарадњу са локалним приватним, јавним сектором и цивилним друштвом, те имамо велику помоћ UNDP у реализацији пројеката. Општина ће помоћи привредницима да конкуришу за разна средства која долазе од стране UNDP и разних фондација
– каже Шкрбићева.

Консултант UNDP Мелиха Гекић Лерић каже да је суштина да се покрену сви кључни акетри у локалној заједници у циљу побољшања пословне климе, живота у овој општини.

Она је додала да је општина Шамац урадила значајан корак, направила ревидирану Стратегију интегрисаног локано економског развоја у којој су укључени сви актери, како општина тако приватни сектор НВО, организације које се баве подршком особама које су маргинализоване итд.

„UNDP је иницијатор, а цијели процес води општина на челу са начелником. Радиће у три сектора који се бави економијом, сектор друштвеним дјелатностима и околишем, а сви укључени ће пратити имплементацију стратегије, давати своје приједлоге и свој допринос у имплементацији стратегије – каже Гекић Лерић.

Она је подсјетила да такав приступ тражи EU и све међународне организације, те пројекти који простичу из једног развојног локалног партнерства који су одговор на терену, биће финансирани или суфинансирани од међународних донатора.

Подсјећања ради општина Шамац је уз подршку UNDP, а у оквиру пројекта „Локални интегрисани развој“ покренула процес Јачања локалних партнерстава која има за циљ унапређење сарадње Општинске управе са привредним, јавним и цивилним сектором.

Последње ажурирано четвртак, 02 фебруар 2017 09:10

Додатне опције