Почетна Vijesti - aktuelnosti Šamački Borac započeo pripreme pred nastavak sezone

Šamački Borac započeo pripreme pred nastavak sezone

Štampa

Šamački fudbalski klub „Borac“ počeo je pripreme za nastavak sezone.

Za dvije godine će proslaviti 100 godina postojanja.

„Borac ima novu upravlјačku strukturu, novi stručni štab i dobro izmijenjen igrački dio. Svako od nas radiće u službi Borca. Cilј je ostati u 1. ligi. Finansijski smo opterećeni, ali to nije problem igrača. Očekujem od igrača da daju sve od sebe i da odigraju najbolјe što mogu – kaže predsjednik FK Borac Blagoje Simić.


Simić dodaje da su nekada imali brilјantne rezultate, vjeruje da će biti uspješni i da će se vratiti dostojanstvo svakom igraču.


On je na Gradski stadion u Šamcu došao u društvu potpredsjednika kluba Svetozara Evđića, načelnika Šamca Đorđa Milićevića i cjelokupne upravlјačke strukture Borca.


Načelnik opštine Đorđe Milićević istakao je da će se uprkos brojnim obavezama truditi da bude sa igračima svaki dan.


„Fudbal je kod mene sport broj 1, ali uspjećemo ako budemo stvarali rasadnik talenata. Na ovim prostorima rađaju se talenti koje treba poput bisera brusiti da pokažu pravi sjaj. Idemo svi na posao, kako bi stigli do zajedničkog cilјa“, rekao je Milićević.


Najiskusniji u Borcu je njegov kapiten Nemanja Arsić (30).

„Mnogi od nas radili smo zimus individualno. U međusobnim kontaktima sam primjetio da među svima nama vlada optimizam, možemo ostvariti cilј i izbjeći ispadanje. Sada odradimo kvalitetne pripreme, pa na proleće odigramo dobro. Poznato je da na startu sezone Borac je imao najteži raspored. Vreme je da bodovi intezivno dolaze na naš konto. Ostajemo prvoligaši“, nada se Arsić.


Novi šef stručnog štaba je Zoran Pupčević, nekadašnji Borčev kapiten, istinski vođa.

„Vrijeme nam nije saveznik. Radićemo u dvorani, a kada dostignemo određenu fizičku spremnost, odigraćemo nekoliko kontrolnih utakmica. Vjerujem da ćemo biti potpuno spremni za nastavak sezone i ostvariti svoj cilј zadržati prvoligaški status - rekao je Pupčević.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano ponedeljak, 06 februar 2017 09:13  

Dodatne opcije