Почетна Вијести - актуелности Одржан 23. традиционални светосавски шаховски турнир „Црвена звијезда 1981“

Одржан 23. традиционални светосавски шаховски турнир „Црвена звијезда 1981“

Штампа

У Дому „др Милан Јелић“ у Обудовцу одржан је 23. традиционални светосавски шаховски турнир „Црвена звијезда 1981“ на коме је узело учешће 29 шахиста од 7 до 50 година из Обудовца и два шаховска клуба из Бијељине, ШК Панкери“ и ШК Светозар Глигорић“.

Такмичењу је присуствовао велемајстор из Брчког, Слободан Пишталовић.

Организатор турнира био је ШК Црвена звијезда 1981“ из Обудовца, а турнир је отворио и поздравио шахисте и госте предсједник ШК Црвена звијезда 1981“ Недо Симић.
Покровитељ манифестације је била општина Шамац.

Прво мјесто у конкуренцији сениора припало је Давору Ганиловићу (70 КМ), друго Бранку Стјепановићу (50 КМ), док је треће мјесто припало Ранку Танасићу (30 КМ), сви из ШК Црвена звијезда 1981“.

Прво мјесто конкуренцији кадета припало је Хелени Гајић (30 КМ), друго Недељко Симић (20 КМ) и треће мјесто Драгица Симић (10 КМ) сви из Обудовца из ШК „Црвена звијезда 1981“ из Обудовца.

За освојено прво мјесто у конкуренцији пионира припало је Синиши Маљинић (15 КМ), друго Петру Симићу (10 КМ), те треће мјесто Огњену Лазаревићу (5 КМ) из шаховског клуба Обудовац.

Свим учесницима су уручене захвалнице, а за прва три освојена мјеста у конкуренцији пионира, кадета и сениора новчане награде.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић уручио је награде најбољим шахистима и честитао.

Милићевић је истакао да ће општина и даље подржавати овај спорт, те сходно својим могућностима помагати у даљем раду.

Он је позвао представнике клуба да му се обрате када им је нешто неопходно.

Предсједник шаховског клуба „Црвена звијезда 1981“ из Обудовца Недо Симић истакао је да је ова манифестација протекла у фер игри, те да је срећан што се сваке године овај клуб подмлађује.

Последње ажурирано четвртак, 09 фебруар 2017 11:39

Додатне опције