Почетна Vijesti - aktuelnosti Održan 23. tradicionalni svetosavski šahovski turnir „Crvena zvijezda 1981“

Održan 23. tradicionalni svetosavski šahovski turnir „Crvena zvijezda 1981“

Štampa

U Domu „dr Milan Jelić“ u Obudovcu održan je 23. tradicionalni svetosavski šahovski turnir „Crvena zvijezda 1981“ na kome je uzelo učešće 29 šahista od 7 do 50 godina iz Obudovca i dva šahovska kluba iz Bijelјine, ŠK Pankeri“ i ŠK Svetozar Gligorić“.

Takmičenju je prisustvovao velemajstor iz Brčkog, Slobodan Pištalović.

Organizator turnira bio je ŠK Crvena zvijezda 1981“ iz Obudovca, a turnir je otvorio i pozdravio šahiste i goste predsjednik ŠK Crvena zvijezda 1981“ Nedo Simić.
Pokrovitelј manifestacije je bila opština Šamac.

Prvo mjesto u konkurenciji seniora pripalo je Davoru Ganiloviću (70 KM), drugo Branku Stjepanoviću (50 KM), dok je treće mjesto pripalo Ranku Tanasiću (30 KM), svi iz ŠK Crvena zvijezda 1981“.

Prvo mjesto konkurenciji kadeta pripalo je Heleni Gajić (30 KM), drugo Nedelјko Simić (20 KM) i treće mjesto Dragica Simić (10 KM) svi iz Obudovca iz ŠK „Crvena zvijezda 1981“ iz Obudovca.

Za osvojeno prvo mjesto u konkurenciji pionira pripalo je Siniši Malјinić (15 KM), drugo Petru Simiću (10 KM), te treće mjesto Ognjenu Lazareviću (5 KM) iz šahovskog kluba Obudovac.

Svim učesnicima su uručene zahvalnice, a za prva tri osvojena mjesta u konkurenciji pionira, kadeta i seniora novčane nagrade.

Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević uručio je nagrade najbolјim šahistima i čestitao.

Milićević je istakao da će opština i dalјe podržavati ovaj sport, te shodno svojim mogućnostima pomagati u dalјem radu.

On je pozvao predstavnike kluba da mu se obrate kada im je nešto neophodno.

Predsjednik šahovskog kluba „Crvena zvijezda 1981“ iz Obudovca Nedo Simić istakao je da je ova manifestacija protekla u fer igri, te da je srećan što se svake godine ovaj klub podmlađuje.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano četvrtak, 09 februar 2017 11:39