Почетна Вијести - актуелности Изборна Скупштина КК „Савовање“

Изборна Скупштина КК „Савовање“

Штампа

На изборној Скупштини Књижевног клуба Савовање у Шамцу изабрано је руководство клуба, које је поручило да ће приоритет у раду бити његовање ћирилице.

Изабран је петочлани извршни одбор, остали органи клуба, те потврђени мандати предсједнику клуба Илији Павловићу и замјенику предсједника клуба Миловану Дујковићу.

Павловић је захвалио на поновном избору и истакао да ће у наредном четворогодишњем мандату радити на омасовљењу чланства.
Ширићемо нашу духовност, да се приближимо читаоцу и популаришемо књигу. Без књиге нема будућности, рекао је Павловић и додао да ће приоритет клуба бити његовање српског писма и ћирилице.

Предсједник Скупштине општине Шамац Николина Шкрбић рекла је да Савовање постоји већ 41 годину и доприноси његовању култури.

Желим да постојите још много година. Општина Шамац је сходно својим могућностима помагала клубу. Трудићемо се да тако и остане, рекла је Шкрбићева.

На сједници је усвојен извјештај о раду клуба у четворогодишњем мандату, финансијски извјештај и планови за наредне четири године.

Последње ажурирано понедељак, 13 фебруар 2017 11:57

Додатне опције