Почетна Vijesti - aktuelnosti Izborna Skupština KK „Savovanje“

Izborna Skupština KK „Savovanje“

Štampa

Na izbornoj Skupštini Književnog kluba Savovanje u Šamcu izabrano je rukovodstvo kluba, koje je poručilo da će prioritet u radu biti njegovanje ćirilice.

Izabran je petočlani izvršni odbor, ostali organi kluba, te potvrđeni mandati predsjedniku kluba Iliji Pavloviću i zamjeniku predsjednika kluba Milovanu Dujkoviću.

Pavlović je zahvalio na ponovnom izboru i istakao da će u narednom četvorogodišnjem mandatu raditi na omasovlјenju članstva.
Širićemo našu duhovnost, da se približimo čitaocu i popularišemo knjigu. Bez knjige nema budućnosti, rekao je Pavlović i dodao da će prioritet kluba biti njegovanje srpskog pisma i ćirilice.

Predsjednik Skupštine opštine Šamac Nikolina Škrbić rekla je da Savovanje postoji već 41 godinu i doprinosi njegovanju kulturi.

Želim da postojite još mnogo godina. Opština Šamac je shodno svojim mogućnostima pomagala klubu. Trudićemo se da tako i ostane, rekla je Škrbićeva.

Na sjednici je usvojen izvještaj o radu kluba u četvorogodišnjem mandatu, finansijski izvještaj i planovi za naredne četiri godine.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano ponedeljak, 13 februar 2017 11:57