Почетна Вијести - актуелности Обиљежен Дан борца у Шамцу

Обиљежен Дан борца у Шамцу

Штампа

Поводом Дана бораца у Шамцу је данас одржана свечана академија, а превасходно су положени вијенци на Централном спомен-обиљежју на тргу погинулим у одбрамбено-отаџбинском рату од 1992. до 1995.

„Ово је значајан датум за БО РС, а посебно за БО општине Шамац која је у отаџбинском рату дала озбиљан и огроман допринос да ово буде слободна територија све четири ратне године. Данас преко 1.600 чланова борачке организације, преко 3.000 категорисаних бораца са општине Шамац говори о значају БО у РС и БО у општини Шамац – каже начелник општине Ђорђе Милићевић.

Милићевић је истакао да је српски народ Посавине показао слободарску идеју у свим ратовима, те да је био спреман да да огромне жртве.
„Свим жртвама ми се данас клањамо, сви ми и генерације које долазе имамо један задатак, да очува
мо традицију српског народа без обзира на било какве подјеле које међу нама владају- каже Милићевић.

Предсједник БО Шамац Лазар Благојевић истакао је у бесједи да сви својим сјећањима исказујемо захвалност жртвама и продужавамо њихово трајање.

Благојевић је додао да је 14. фебруар, дан када је почео Први српски устанак, изабран за обиљежавање Дана Борачке организације Српске ради континуитета борбе српског народа за самосталност и слободу.

На свечаној академији су уручене новчане награде ученицима основних и средњих школа за најбоље литерарне, ликовне радове, те шахистима од по 100 КМ, 50 КМ и 30 КМ.

Предсједник Комисије за избор и награде Милован Дујковић рекао је да је тема литерарних радова на конкурсу била „Човјек, како то гордо звучи“, за средњошколце, а за основце „Дјеца су украс свијета“, те да се на конкурс јавило преко 54 прозна и 21 ликовни рад.

У конкуренцији средњих школа награђени - прво мјесто Михајло Босић, друго Николина Вучићевић, а треће Драгана Ђурић.

У конкуренцији основаца првонаграђена је Анђела Палежница из Шамца, друго Ружица Аранђић из Горње Слатине и треће Јована Вујанић из Горње Слатине.

Првонаграђени за ликовни рад је Срђан Крстановић, другонаграђена Јована Митровић, трећенаграђена Божана Ристић и Ивана Арсенић, док је ван конкуренције награђена Аница Шавија из Горње Слатине.

Последње ажурирано понедељак, 13 фебруар 2017 14:49

Додатне опције