Почетна Вијести - актуелности Побољшати локално пословно окружење

Побољшати локално пословно окружење

Штампа

Британски амбасадор у БиХ Едвард Фергусон је у Шамцу разговарао са начелником општине Ђорђем Милићевићем о резултатима реализације пројекта „Лајф“ који се односи на привлачење инвестиција и побољшање локалног пословног окружења, чија је укупна вриједност 135.000 КМ.

„Британска Влада финансира, а имлементатори су Међународна финансијска корпорација (ИФЦ) и групација Свјетске банке. Овај пројекат је најбољи приказ оног што британска Влада жели да ради, да се фокусирамо на практична питања“, каже Фергусон, додавши да пројекат траје годину дана.

Он каже да је обилазећи локалне заједнице, укључујући и Шамац, закључено да су потребна нова радна мјеста, обновљена инфраструктура и јачање економске активности.
„Желимо омогућити да се отворе нова радна мјеста, да се дође до једног живљег економског окружења“, каже Фергусон, подсјетивши да је британска Влада помогла Шамцу у санацији од поплава, а сада и у економском опоравку.

Начелник општине Ђорђе Милићевић захвалио је британском амбасадору за финансијску подршку, истакавши да су разговарали о пројекту "Лајф" који је започет у децембру 2016. године с циљем максималног смањења административних баријера ради доласка нових инвеститора на ово подручје.

„У протеклих мјесец и по дана формирали смо радну групу, направили план привлачења инвестиција на ово подручје, формирали и савјет за привреду општине, а корак даље је да формирамо и савјет за пољопривреду“, рекао је Милићевић и оцијенио да ће резултат пројекта бити врло брзо видљив.

Он је истакао да постоји интересовање Велике Британије да пружи помоћ у још неким пројектима, што је битно имајући у виду каква је привредна ситуација у општини Шамац.

Милићевић је навео да данас у општини Шамац инвеститор може у року 48 часова да добије грађевинску дозволу, те да је најјефтинија цијена градског грађевинског земљишта окружењу, а да ће се, као начелник, залагати и да једнократне ренте и накнаде за грађевинско земљиште буду најниже у региону, што је његов задатак у наредних мјесец и по дана.

Последње ажурирано среда, 15 фебруар 2017 09:14

Додатне опције