Почетна Вијести - актуелности Жене четири села наступају заједно

Жене четири села наступају заједно

Штампа

Удружење жена из Средње Слатине синоћ су угостиле жене из Горње Слатине гдје је договорено да се удружење прошири, те да ће се жене из Горње Слатине, Доње Слатине и Гајева прикључити Удружењу жена из Средње Слатине.

Покретач иницијативе за проширење удружења је Марко Вуксановић у договору са управом Удружења из Средње Слатине.

„Циљ нам је да се жене из двије Слатине и Гајева прикључе Удружењу жена у Средњој Слатини и заједнички наступају када су у питању пројекти, манифестације и разне радионице – каже Вуксановић.

Вуксановић додаје да је један од првих циљева овог заједничког Удружења организовање концерта како би помогли средњослатинском фолклорном друштву који је такође покренут иницијативом Удружења жена из Средње Слатине.
„Овом акцијом желимо да сакупимо средства како би чланови фолклорне секције отишли на путовање у Охрид на Фестивал фолклора који се одржава у јуну мјесецу ове године
– каже Вуксановић.
Према ријечима Вуксановића концерт на којем ће се прикупљати средства биће држан за мали Васкрс, те упутио апел свим грађанима Шамца и околине да им се придруже.

Последње ажурирано четвртак, 16 фебруар 2017 09:18

Додатне опције