Почетна Вијести - актуелности Посјета потпредсједника РС Јосипа Јерковића

Посјета потпредсједника РС Јосипа Јерковића

Штампа

Потпредсједник Републике Српске Јосип Јерковић изјавио је током данашње посјете Шамцу да је потребно уложити више средстава у повратак расељеног становништва у обнову и реконструкцију порушених објеката на подручју ове општине.

На шамачком подручју постоји осам мјесних заједница са већинским хрватским становништвом, те је потребно уложити више средстава за повратак, обнову и реконструкцију, рекао је Јерковић новинарима у Шамцу, гдје се састао са начелником општине Ђорђем Милићевићем, његовим замјеником Ђуром Ивановићем и предсједницом Скупштине општине Николином Шкрбић.

Јерковић је истакао да подржава иницијативу начелника Шамца да и ове године одређени дио средстава буде уложен у обнову и повратак Хрвата.

Имамо пројекте и у наредном периоду требало би да их упутимо ка вишим инстанцама, нагласио је Јерковић.

Он је рекао да, између осталог, треба стварати могућност за отварање нових радних мјеста.
Овдје сви дијеле исту судбину, а то је мањак радних мјеста. Оних који би уложили у развој општине веома је мало. Покушавамо да доведемо инвеститоре из иностранства, додао је Јерковић.

Милићевић је изразио задовољство због Јерковићеве посјете и истакао значај подршке Владе Републике Српске и кабинета потпредсједника Српске пројектима који су намијењени повратничкој популацији.

И ове године смо добили 50.000 КМ кроз три пројекта уз подршку Министарства за избјегла и расељена лица Владе Српске. Данас смо добили гаранцију да ће та подршка бити већа, навео је Милићевић.

Милићевић додаје да су данас имали један конструктиван разговор који гарантује даљу подршку потпредсједнику РС и Владе РС о повратничкој популацији на подручју општине Шамац.

Последње ажурирано петак, 17 фебруар 2017 13:49

Додатне опције