Почетна Vijesti - aktuelnosti Posjeta potpredsjednika RS Josipa Jerkovića

Posjeta potpredsjednika RS Josipa Jerkovića

Štampa

Potpredsjednik Republike Srpske Josip Jerković izjavio je tokom današnje posjete Šamcu da je potrebno uložiti više sredstava u povratak raselјenog stanovništva u obnovu i rekonstrukciju porušenih objekata na području ove opštine.

Na šamačkom području postoji osam mjesnih zajednica sa većinskim hrvatskim stanovništvom, te je potrebno uložiti više sredstava za povratak, obnovu i rekonstrukciju, rekao je Jerković novinarima u Šamcu, gdje se sastao sa načelnikom opštine Đorđem Milićevićem, njegovim zamjenikom Đurom Ivanovićem i predsjednicom Skupštine opštine Nikolinom Škrbić.

Jerković je istakao da podržava inicijativu načelnika Šamca da i ove godine određeni dio sredstava bude uložen u obnovu i povratak Hrvata.

Imamo projekte i u narednom periodu trebalo bi da ih uputimo ka višim instancama, naglasio je Jerković.

On je rekao da, između ostalog, treba stvarati mogućnost za otvaranje novih radnih mjesta.
Ovdje svi dijele istu sudbinu, a to je manjak radnih mjesta. Onih koji bi uložili u razvoj opštine veoma je malo. Pokušavamo da dovedemo investitore iz inostranstva, dodao je Jerković.

Milićević je izrazio zadovolјstvo zbog Jerkovićeve posjete i istakao značaj podrške Vlade Republike Srpske i kabineta potpredsjednika Srpske projektima koji su namijenjeni povratničkoj populaciji.

I ove godine smo dobili 50.000 KM kroz tri projekta uz podršku Ministarstva za izbjegla i raselјena lica Vlade Srpske. Danas smo dobili garanciju da će ta podrška biti veća, naveo je Milićević.

Milićević dodaje da su danas imali jedan konstruktivan razgovor koji garantuje dalјu podršku potpredsjedniku RS i Vlade RS o povratničkoj populaciji na području opštine Šamac.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano petak, 17 februar 2017 13:49