Почетна Вијести - актуелности Општина Шамац стипендира 84 студента

Општина Шамац стипендира 84 студента

Штампа

Општина Шамац потписала је уговоре о стипендирању 84 студента, од којих је 30 нових, а за ову намјену у Буџету је планирано 90.000 КМ.

Начелник општине Ђорђе Милићевић рекао је да општина традиционално у Буџету издваја значајна средства за стипендије.

До сада су стипендирана 54 студента. Ове године расписан је конкурс за 27 стипендија, а пријавило се 96 студената, што је рекордан број пријављених. Уважавајући и три жалбе, одлучили смо да осим 54 корисника, стипендирамо још 30 нових студената различитих профила, појаснио је Милићевић.

Милићевић је додао да ће за одређени број студената, који нису успјели да путем конкурса добију стипендије, из гранта начелника бити издвојено 500 КМ једнократне помоћи.

Сигуран сам да смо у врху општина у Републици Српској које суфинансирају студенте, а трудићемо се да то буде ове године редовно, упркос слабом приливу средстава, каже Милићевић.

Он је навео да критеријуми приликом избора студената нису били само са аспекта оствареног успјеха у школи, него су узети у обзир и чланови породица погинулих бораца, ратних војних инвалида и породица у којима студира више од једног студента.

За општину је битно да се бар половина њих врати када заврше школовање. Тенденција је да студенти остају у већим градовима и тамо заснивају свој радни однос, а моја жеља је да им у наредним годинама створим амбијент у којима ће они моћи да се врате и раде, рекао је Милићевић.

Он је додао да је то главни кључ начелника и локалног менаџмента.

Биће тешко, али видим да има дефицитарних занимања за које ће општина имати потребу у наредним годинама, каже Милићевић.

Последње ажурирано уторак, 21 фебруар 2017 15:12

Додатне опције