Почетна Vijesti - aktuelnosti Opština Šamac stipendira 84 studenta

Opština Šamac stipendira 84 studenta

Štampa

Opština Šamac potpisala je ugovore o stipendiranju 84 studenta, od kojih je 30 novih, a za ovu namjenu u Budžetu je planirano 90.000 KM.

Načelnik opštine Đorđe Milićević rekao je da opština tradicionalno u Budžetu izdvaja značajna sredstva za stipendije.


Do sada su stipendirana 54 studenta. Ove godine raspisan je konkurs za 27 stipendija, a prijavilo se 96 studenata, što je rekordan broj prijavlјenih. Uvažavajući i tri žalbe, odlučili smo da osim 54 korisnika, stipendiramo još 30 novih studenata različitih profila, pojasnio je Milićević.


Milićević je dodao da će za određeni broj studenata, koji nisu uspjeli da putem konkursa dobiju stipendije, iz granta načelnika biti izdvojeno 500 KM jednokratne pomoći.

Siguran sam da smo u vrhu opština u Republici Srpskoj koje sufinansiraju studente, a trudićemo se da to bude ove godine redovno, uprkos slabom prilivu sredstava, kaže Milićević.


On je naveo da kriterijumi prilikom izbora studenata nisu bili samo sa aspekta ostvarenog uspjeha u školi, nego su uzeti u obzir i članovi porodica poginulih boraca, ratnih vojnih invalida i porodica u kojima studira više od jednog studenta.

Za opštinu je bitno da se bar polovina njih vrati kada završe školovanje. Tendencija je da studenti ostaju u većim gradovima i tamo zasnivaju svoj radni odnos, a moja želјa je da im u narednim godinama stvorim ambijent u kojima će oni moći da se vrate i rade, rekao je Milićević.


On je dodao da je to glavni klјuč načelnika i lokalnog menadžmenta.

Biće teško, ali vidim da ima deficitarnih zanimanja za koje će opština imati potrebu u narednim godinama, kaže Milićević.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano utorak, 21 februar 2017 15:12  

Dodatne opcije