Почетна Vijesti - aktuelnosti Donacija opreme švajcarskog Crvenog krsta Civilnoj zaštiti opštine Šamac

Donacija opreme švajcarskog Crvenog krsta Civilnoj zaštiti opštine Šamac

Štampa

Predstavnici švajcarskog Crvenog krsta sa kancelarijom u Tuzli su Civilnoj zaštiti opštine Šamac donirali opremu za pomoć u poplavama koja se sastoji od prsluka za neplivače, čizama, kabanica, lampi i drugoga.

Predstavnik švajcarskog CK Bojana Ilić kaže da ta organizacija pomaže godinama u ovoj opštini, navodeći da su tokom poplave 2014. godine u direktnim donacijama dali više od 120.000 KM, ne računajući drugu vrstu podrške za izgradnju kapaciteta, lјudske resurse i pomoć stanovništvu, novčanu pomoć i vaučere.


Svake godine imamo takozvanu zimsku pomoć, gdje kroz vaučere u supermarketima omogućavamo ugroženom stanovništvu kupovinu najosnovnijih namirnica, kaže Ilićeva.
Ona je dodala da je današnja pomoć u opremi usmjerena na Civilnu zaštitu, povjerenicima u mjesnim zajednicama koje su najranjivije, te da nastavlјaju u realizaciji zajedničkih projekata.


Šef Odsjeka Civilne zaštite Šamac Boro Bogdanović ističe da će oprema biti raspoređena jedinici za rad na zaštiti od poplava i povjerenicima u mjesnim zajednicama, lјudima na čiju se aktivnu ulogu računa u svakom trenutku u zaštiti stanovništva.


Civilna zaštita je osposoblјena na održavanju postojećih objekata i izgradnju novih za spasavanje od poplave. Ogromna sredstva su uložena i možemo biti mirni. Predstoji nam izvođenje kvalitetne obuke i da nabavimo opremu koja nam još treba, uz podršku iz Budžeta i pomoć od donatora, tako da možemo odgovoriti svim zahtjevima, kaže Bogdanović.


Vršilac dužnosti načelnika Odjelјenja za opštu upravu Lepa Trivić zahvalila je na donaciji i istakla da to nije kraj pomoći, jer će u narednom periodu nekoliko projekata sprovesti u najugroženijim mjesnim zajednicama.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano petak, 24 februar 2017 13:58  

Dodatne opcije