Почетна Вијести - актуелности Донација опреме швајцарског Црвеног крста Цивилној заштити општине Шамац

Донација опреме швајцарског Црвеног крста Цивилној заштити општине Шамац

Штампа

Представници швајцарског Црвеног крста са канцеларијом у Тузли су Цивилној заштити општине Шамац донирали опрему за помоћ у поплавама која се састоји од прслука за непливаче, чизама, кабаница, лампи и другога.

Представник швајцарског ЦК Бојана Илић каже да та организација помаже годинама у овој општини, наводећи да су током поплаве 2014. године у директним донацијама дали више од 120.000 КМ, не рачунајући другу врсту подршке за изградњу капацитета, људске ресурсе и помоћ становништву, новчану помоћ и ваучере.

Сваке године имамо такозвану зимску помоћ, гдје кроз ваучере у супермаркетима омогућавамо угроженом становништву куповину најосновнијих намирница, каже Илићева.
Она је додала да је данашња помоћ у опреми усмјерена на Цивилну заштиту, повјереницима у мјесним заједницама које су најрањивије, те да настављају у реализацији заједничких пројеката.

Шеф Одсјека Цивилне заштите Шамац Боро Богдановић истиче да ће опрема бити распоређена јединици за рад на заштити од поплава и повјереницима у мјесним заједницама, људима на чију се активну улогу рачуна у сваком тренутку у заштити становништва.

Цивилна заштита је оспособљена на одржавању постојећих објеката и изградњу нових за спасавање од поплаве. Огромна средства су уложена и можемо бити мирни. Предстоји нам извођење квалитетне обуке и да набавимо опрему која нам још треба, уз подршку из Буџета и помоћ од донатора, тако да можемо одговорити свим захтјевима, каже Богдановић.

Вршилац дужности начелника Одјељења за општу управу Лепа Тривић захвалила је на донацији и истакла да то није крај помоћи, јер ће у наредном периоду неколико пројеката спровести у најугроженијим мјесним заједницама.

Последње ажурирано петак, 24 фебруар 2017 13:58

Додатне опције