Отворени „Дани позоришта 2017“

Извођењем представе „Портрет малигне ћелије“ позоришта „Бранислав Нушић“ из Шида у Шамцу су почели четврти „Дани позоришта 2017“, који ће трајати пет дана.
Начелник Службе за друштвене дјелатности у општини Шамац Слободан Стојић је отварајући манифестацију рекао да ће општина и убудуће финансирати овакве догађаје.

„Желим да наши становници ових пет дана уживају“, рекао је Стојић.
Редитељ Милан Божић из шамачког позоришта „Бибац“, које идуће године слави десет година постојања навео је да је циљ да манифестација окупи што више друштава и позоришта.
„Већ неколико година долазе позоришта из свих бивших југословенских република, а манифестацију нисмо одржали 2014. године због поплава“, подсјетио је Божић.
Он је додао да ће се домаћини представити извођењем представе „Неки нови клинци“, те да су аматери окупљени у позоришту захвални општини и спонзорима.

Говорећи о позоришту „Бранислав Нушић“ из Шида редитељ Цвијетин Аничић рекао је да оно постоји 13 година, окупља 70 аматера, те да су представу „Малигна ћелија“ извели више од 40 пута.
„Представа је настала прије три године у оквиру акције борбе против карцинома. Шест глумаца тумаче трауматичне ликове. Представа је урађена више као шок-терапија“, навео је Аничић.
Љубитељима позоришне умјетности у Шамцу представиће се и Српско просвјетно и културно друштво „Просвјета“ из Прњавора са дјечијом представом „Како насмијати принцезу“, позориште „Сцена“ из Новог Града представом „Страјило Грмечлија“, те „Дис“ театар из Бањалуке са представом „8 дан“.
Организатор „Дана позоришта 2017“, који се одржавају у Кино дворани је позориште „Бибац“ из Шамца, генерални спонзор је општина Шамац, а манифестацију су подржали и други спонзори из шамачког подручја.