Почетна Вијести - актуелности Сједница Скупштине – Формиран Кабинет Начелника (ВИДЕО)

Сједница Скупштине – Формиран Кабинет Начелника (ВИДЕО)

Штампа

На данашњој петој редовној сједници Скупштине општине формиран је Кабинет Начелника општине и именован секретар Скупштине.

Предсједница Скупштине Николина Шкрбић истиче да је за све чланове Кабинета расписан  конкурс, те  проведена  конкурсна процедура.

„Кабинет начелника ће моћи неометано да  ради и сарађује, а биће и добра сарадња између Скупштине општине и Кабинета начелника, као и до сада“ – каже Шкрбићева.
За секретара Скупштине је именована Блаженка Максимовић, начелник Одјељења за финансије Слободан Сјенчић, начелник Одјељења за општу управу Лепа Тривић, начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено – комуналне послове Ведрана Михаљчић, начелник Одјељења за привреду Светозар Евђић, начелник Службе за друштвене дјелатности Слободан Стојић, те начелник Службе за локално економски развој, пољопривреду и село Предраг Недић.

Након именовања, новоизабрани начелници Одјељења, служби и секретар су положили заклетву.

На истој сједници Скупштине одборници су расправљали и усвојили Информацију о стању безбиједности  на подручју општине Шамац за 2016. годину, са посебним освртом на стање криминалитета у 2016. години, Информацију о реализацији Програма обављања и финансирања заједничке комуналне потрошње на подручју општине у 2016. години, те Информацију о реализацији Програма одржавања, реконструкције и изградње локалних путева и улица на подручју општине Шамац у 2016. години.

Подршку одборника добила је Приједлог Одлуке о расписивању Јавног конкурса за избор и именовање два члана Управног одбора ЈУ Центар за социјални рад Шамац, као и Приједлог Програма  обављања и финансирања заједничке  комуналне потрошње на подручју општине Шамац за 2017. годину, Приједлог програма одржавања,  заштите, реконструкције и изградње локалних путева и улица на територији општине за 2017. годину.

Одборници су подржали Информацију о наплати локалних прихода општине Шамац у 2016. години, Информацију о раду општинских инспектора, као и Информацију о раду Комуналне полиције и многе друге тачке значајне за рад и живот ове локалне заједнице.

Последње ажурирано среда, 08 март 2017 10:55

Додатне опције