Представници ЦК РС и ЦК Шамац уручили поклоне Удружењу

Поводом „Недјеље дјетета“ потпредсједник ЦК РС Љубомир Чордашевић и представници ЦК Шамац Даница Радуловић секретар и предсједник ОО ЦК Шамац Озрен Станимировић су посјетили Удружење грађана за помоћ лицима са посебним потребама, те им уручили поклоне.
Потпредсједник ЦК РС Љубомир Чордашевић каже да је ова активност традиционална  и налази се у програму активности ЦК РС.

„Ова активност се редовно проводи у свим установама у којима имамо оних којима требамо помоћи. Проводи се у сарадњи са Министарством здравља и социјалне заштите, Министарством просвјете и културе и Министарством за омладину, породицу и спорт“ – каже Чордашевић.

Он додаје да је циљ јасан и да треба јавности и државним институцијама указати још једном на потребу веће помоћи дјеци са посебним потребама.
„У Удружењу грађана за лицима са посебним потребама у Шамцу максимално се ради са дјецом. Окупљају се, постоји стручан рад са њима и то оправдава њихово постојање на овом подручју“ – каже Чордашевић.

Он подсјећа да је ЦК РС планирао за „Недјељу дјетета“ да се дјеци уруче различити поклони, почев од дјеце у породилиштима до дјеце са посебним потребама.
„Поклони су у границама властитих могућности Општинских организација Црвеног крста. Захваљујући ООЦК Шамац обезбијеђени су солидни поклони, међутим битно је оно због чега смо данас овдје, то је да упозоримо јавност, државне институције на већу потребу помоћи овој дјеци“ – каже Чордашевић.