Почетна Вијести - актуелности Одржана пета редовна сједница Скупштине општине Шамац (ВИДЕО)

Одржана пета редовна сједница Скупштине општине Шамац (ВИДЕО)

Штампа

На петој редовној сједници Скупштине општине Шамац одборници су  расправљали о 17 тачака дневног реда значајним за живот и рад ове локалне заједнице.

Свој допринос на Скупштини дали су одборници позиције и опозиције и тако дали допринос да се све тачке дневног реда усвоје.

Најдоминантнија тачка дневног реда на Скупштини у којој је учествовао велики број одборника позиције и опозиције била је Извјештај Главне службе за ревизију јавног сектора РС о ревизији консолидованих финансијских извјештаја општине Шамац за 2015. годину и приједлог Одлуке о усвајању Акционог плана по Извјештају Главне службе о ревизији финансијског извјештаја за 2015. годину.

Предсједница Скупштине општине Николина Шкрбић  истакла је након Скупштине за медије  да су одборници усвојили Извјештај Главне службе за ревизију јавног сектора РС о ревизији консолидованих финансијских извјештаја општине Шамац за 2015. годину.

„Мишљење ревизија РС је мишљење са резервом и сходно томе дали су програм мјера како да се отклоне неправилности. У  неком континуитету посла одборници су донијели одлуку о усвајању акционог плана како отклањати неправилности у тим финансијским извјештајима  и пословима Скупштине“ – каже Шкрбићева.
Она је додала да су сви одборници били сагласни да је потребно да се очитују о ревизији, проведу акциони план.
„Било је доста неправилности, а једно од тих мишљења било је што нисмо имали интерни Правилник о репрезентацији, програм развој спорта и друго тако да нам предстоји доста активности које требамо спровести и надам се да ћемо истрајати у томе“ – наглашава Шкрбићева.

Предсједник Клуба одборника НДП Велимир Андрић каже да је Извјештај Главне ревизије за 2015. годину управо показао  оно на што  су он и његове страначке колеге говорили у претходном периоду, а ради се о незаконитостима које су се јављале у сегменту јавних набавки, незаконитости примјене Правилника о систематизацији радних мјеста у Општинској управи и друго.

„Главна служба је управо то и показала у свом извјештају који је данас стављен пред скупштину на разматрање и усвајање. У ранијем периоду, а и  сада примјеном Акционог плана који је такође усвојен је нешто што смо ми предлагали и раније да се те неправилности исправе“ – каже Андрић.

Он је додао да треба кренути  правим путем у финансијском, организационом и сваком другом смислу како би у наредном периоду имали, не сваке године као што је то до сада било мишљење с резервом, него да се коначно надају за 2017. годину када дође извештај на разматрање буде са позиотивним мишљењем у шта дубоко вјерује.

Одборник СНСД Милан Симић каже да су два мандата када смо били на власти и дали смо све од себе да створе бољи амбијент и мисли да су добро радили.

„Свака нова гарнитура на власти мисли  да су претходници могли нешто више урадити што је логично“ – каже Симић додајући да они као опозиција настоје да наступају на Скупштини коректно и подржавају све оно што је у корист грађана ове општине.

Одборници су на петој редовној сједници Скупштине општине усвојили, поред осталих, Информацију о реализацији Одлуке о утврђивању висине комуналне накнаде за јавну расвјету у сеоским мјесним заједницама на подручју општине, наплати средстава у сеоским мјесним заједницама на овом подручју, те наплати средстава за одржавање и изградњу јавне расвјете у 2016. години.

Одборник НДП Љубиша Станишић истиче да су мјере штедње привремене мјере због немогућности да динамика наплате средстава прати динамику потрошње  електричне енергије.

„У граду ће бити искључен одређен број расвјетних тијела, а све улице ће остати освијетљене. Када су у питању Мјесне заједнице, центри ће  остати освјетљени. Сви грађани који испред својих кућа имају свјетиљку ће ту свјетиљку прикључити на своје приватно бројило тако да ће она остати укључена“ - каже Станишић.

Он каже да се мјерама штедње покушава  да новац који је планиран у Буџету од 120.000 КМ треба да задовољи потребе јавне расвјете.

„У претходној години је тај износ био 146.000 КМ  и ревизијом јавне расвјете планира се смањење утрошка средстава, тако да то буде у оквиру Буџета што је Главна ревизија и показала у свом извјештају и те мјере предложила Кабинету Начелника“ – каже Станишић.

Последње ажурирано среда, 08 март 2017 11:01

Додатне опције