Почетна Вијести - актуелности Дан Цивилне заштите обиљежили радно

Дан Цивилне заштите обиљежили радно

Штампа

На данашњој сједници Цивилне заштите општине Шамац усвојен је План заштите од поплава и План заштите од пожара.

Шеф Одсјека Цивилне заштите општине Шамац Боро Богдановић рекао је да је подигнута обученост људи на већи степен, а од донатора обезбијеђен дио опреме па су, за разлику од прије пар година када је била поплава, данас спремнији и организованији.

Он је додао да се и становништво другачије односи према систему Цивилне заштите, те да је све већа спремност волонтера да се укључе и допринесу заштити и спасавању становништва.
Службеник за управљање катастрофама Александар Панић нагласио је да су данас далеко оспособљенији него 2014. године, када су биле поплаве, захваљујући швајцарском Црвеном крсту и осталим партнерима.

Успјели смо да обучимо шест лица која су професионални спасиоци и да набавимо значајан дио опреме. Недостаје нам још један професионални чамац који очекујемо, како би били комплетирани, напоменуо је Панић.

Данас се обиљежава Међународни дан Цивилне заштите и Дан заштите и спасавања Републике Српске - 1. март.

Последње ажурирано среда, 01 март 2017 15:06

Додатне опције