Почетна Vijesti - aktuelnosti Dan Civilne zaštite obilјežili radno

Dan Civilne zaštite obilјežili radno

Štampa

Na današnjoj sjednici Civilne zaštite opštine Šamac usvojen je Plan zaštite od poplava i Plan zaštite od požara.

Šef Odsjeka Civilne zaštite opštine Šamac Boro Bogdanović rekao je da je podignuta obučenost lјudi na veći stepen, a od donatora obezbijeđen dio opreme pa su, za razliku od prije par godina kada je bila poplava, danas spremniji i organizovaniji.


On je dodao da se i stanovništvo drugačije odnosi prema sistemu Civilne zaštite, te da je sve veća spremnost volontera da se uklјuče i doprinesu zaštiti i spasavanju stanovništva.
Službenik za upravlјanje katastrofama Aleksandar Panić naglasio je da su danas daleko osposoblјeniji nego 2014. godine, kada su bile poplave, zahvalјujući švajcarskom Crvenom krstu i ostalim partnerima.


Uspjeli smo da obučimo šest lica koja su profesionalni spasioci i da nabavimo značajan dio opreme. Nedostaje nam još jedan profesionalni čamac koji očekujemo, kako bi bili kompletirani, napomenuo je Panić.

Danas se obilјežava Međunarodni dan Civilne zaštite i Dan zaštite i spasavanja Republike Srpske - 1. mart.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano sreda, 01 mart 2017 15:06  

Dodatne opcije