КУД „Посавина“ Црквина представио Српску културу на фестивалу у Грчкој

Културно-умјетничко друштво (КУД) „Посавина“ Црквина из општине Шамац представило је српску културу и традицију у грчком граду Ханоити на Интернационалном фестивалу фолклора, на којем је учествовало више од 40 друштава из десет земаља.
Током фестивала у Ханоитију, који је трајао пет дана, представила су се и културно-умјетничка друштва из Русије, Украјине, Пољске, Румуније, Бугарске, Молдавије, Чешке, Португала и Србије.

Предсједник КУД-а „Посавина“ Драгица Маринковић рекла је да су се на фестивалу у Грчкој, међу 1.400 учесника, представила и 54 члана фолклорне, хорске и музичке секције овог друштва из Црквине.

Она је истакла да је КУД „Посавина“ била једини представник из Републике Српске, коју су поносно представили, а чији су чланови понијели са собом из Грчке незаборавне утиске, позитивне емоције и стекли нова познанства.

„Ово је било велико искуство, било је величанствено бити раме уз раме са друштвима из осталих земаља учесница“, каже Маринковићева.

Маринковићева је рекла да су се чланови КУД „Посавина“ представили играма из Пчиње и Мачве, а публика их је поздрављала бурним аплаузима.

„Поносни смо што смо на овако лијеп начин представили своју Црквину, општину Шамац и Републику Српску“, истакла је Маринковићева.