Почетна Вијести - актуелности У Шамац стигли златни и бронзани каратисти

У Шамац стигли златни и бронзани каратисти

Штампа

На Евро Куп-у Банзаи у граду Араду, Румуниja у склопу репрезентације Републике Српске учествовали су каратисти из Карате клуба „Shotokan“ из Шамца и том приликом у своју Републику и општину Шамац донијели четири медаље, злато и три бронзе.

Све трошкове наступа, смјештај и друго финансирала је општина Шамац.

Начелник општине Ђорђе Милићевић честитао је каратистима и том приликом истакао да су млади амбасадори своје општине.
„Општина на чијем сам челу помаже успјешне и младе људе сходно својим могућностима, јер су они промотери будућности. Настојаћемо да овакав тренд задржимо и даље“ – каже Милићевић.

На такмичењу је учествовало око 1.500 каратиста из свих европских земаља.

Млађа екипа јуниорa у борбама и катама, Љубо Симић, Вељко Арсенић и Огњен Петрушић освојили су златнe и бронзанe медаљу, док су појединачно у катама бронзану медаљу освојили Љубо Симић и Огњен Петрушић.

Предсједник Савеза ВКФ РС Никола Живковић захвалио се општини и Начелнику истакавши да би њихов одлазак био упитан да није било општинске подршке.

Живковић истиче да су каратисти показали на такмичењу искуство и зрелост што га чини поносним и даjе подстрек да напредују више.

Он је најавио да се шамачки каратисти припремају за Европско првенство у Румунији у Глужнафоку, Румунија у априлу мјесецу.

Подсјећамо, каратисти КК „Shotokan“ из Шамца броји око 40 активних чланова који тренирају два пута седмично по два часа у сали ЈУ Средњошколски центар у Шамцу.

Последње ажурирано петак, 03 март 2017 12:26

Додатне опције