Почетна Vijesti - aktuelnosti U Šamac stigli zlatni i bronzani karatisti

U Šamac stigli zlatni i bronzani karatisti

Štampa

Na Evro Kup-u Banzai u gradu Aradu, Rumunija u sklopu reprezentacije Republike Srpske učestvovali su karatisti iz Karate kluba „Shotokan“ iz Šamca i tom prilikom u svoju Republiku i opštinu Šamac donijeli četiri medalјe, zlato i tri bronze.

Sve troškove nastupa, smještaj i drugo finansirala je opština Šamac.

Načelnik opštine Đorđe Milićević čestitao je karatistima i tom prilikom istakao da su mladi ambasadori svoje opštine.
„Opština na čijem sam čelu pomaže uspješne i mlade lјude shodno svojim mogućnostima, jer su oni promoteri budućnosti. Nastojaćemo da ovakav trend zadržimo i dalјe“ – kaže Milićević.

Na takmičenju je učestvovalo oko 1.500 karatista iz svih evropskih zemalјa.

Mlađa ekipa juniora u borbama i katama, Ljubo Simić, Velјko Arsenić i Ognjen Petrušić osvojili su zlatne i bronzane medalјu, dok su pojedinačno u katama bronzanu medalјu osvojili Ljubo Simić i Ognjen Petrušić.

Predsjednik Saveza VKF RS Nikola Živković zahvalio se opštini i Načelniku istakavši da bi njihov odlazak bio upitan da nije bilo opštinske podrške.

Živković ističe da su karatisti pokazali na takmičenju iskustvo i zrelost što ga čini ponosnim i daje podstrek da napreduju više.

On je najavio da se šamački karatisti pripremaju za Evropsko prvenstvo u Rumuniji u Glužnafoku, Rumunija u aprilu mjesecu.

Podsjećamo, karatisti KK „Shotokan“ iz Šamca broji oko 40 aktivnih članova koji treniraju dva puta sedmično po dva časa u sali JU Srednjoškolski centar u Šamcu.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano petak, 03 mart 2017 12:26