Почетна Vijesti - aktuelnosti Udruženje penzionera pomaže penzionerima

Udruženje penzionera pomaže penzionerima

Štampa

Predsjednik Udruženja penzionera u Šamcu Pavo Knežević rekao je da je ovo udruženje prošle godine podijelilo 25.000 KM socijalno ugroženim penzionerima, te da planiraju da to urade i u ovoj godini.

Knežević je naveo da su u prošloj godini dali po 200 KM porodicama umrlih penzionera, za 100 penzionera po 100 KM, isplatili pojedinačno po 50 KM penzionerima na ime pomoći, te putne troškove penzionerima koji su bolesni.


Na sjednici Upravnog odbora Udruženja dogovorili smo se da u ovoj godini iz naših sredstava planiramo više od 20.000 KM za podjelu penzionerima. Imaćemo sastanak sa novim načelnikom koji nam je obećao da će nas ove godine planirati u Budžetu. To je šansa da i ove godine pomognemo većem broju penzionera, kaže Knežević.
Knežević podsjeća da imaju spisak penzionera kojima je potrebna pomoć, ali trenutno nemaju dovolјno sredstava da im isplate sredstva, pa će podjelu novca aktuelizovati u aprilu ili maju kada pristignu sredstva od članarine penzionera.

Imamo oko 2.300 penzionera na ovom području od čega je oko 70 odsto penzionera čije su penzije manje od prosječnih, koje su oko 300 KM, kaže Knežević.

On je rekao da je u prošloj godini umrlo 70, a u prva dva mjeseca ove godine 20 penzionera.

Udruženje penzionera u Šamcu finansira se od članarine i donacija, te da očekuju i pomoć opštine.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano ponedeljak, 06 mart 2017 12:18  

Dodatne opcije