Почетна Вијести - актуелности Радионица за писање најбољих бизнис планова

Радионица за писање најбољих бизнис планова

Штампа

У Шамцу је у оквиру пројекта Подршка одрживом опоравку од поплава за општине Домаљевац-Шамац, Шамац и Вукосавље одржана радионица о теми прављење бизнис планова, а свака од ових локалних заједница моћи ће да добије 20.000 евра да би наградила најбоље планове.

Пројекат спроводи Независни биро за развој, а општине ће новцем добијеним од ЕУ бити у могућности да награде 10 побједничких бизнис планова са по 2.000 евра.

Џенан Ђипа из Независног бироа за развој рекао је новинарима да су радионици у Шамцу присуствовали корисници који су задовољили три основна критеријума - да су власници малих и средњих предузећа која су поплављена, да имају до пет запослених, те да њихове фирме нису у процесу ликвидације.

Овај програм састоји се од три фазе - савјетодавна фаза, материјална помоћ и менторство. Настојимо да објаснимо важност бизнис планова приликом њихове израде јер је то један од критеријума за добијање материјалне помоћи, истакао је Ђипа.

Он је додао да је важно истаћи да предузетници данас не придају значај пословном планирању.

Радионице ће бити одржане и у општинама Вукосавље и Домаљевац-Шамац.

Мирза Кучуковић је основао ДОО Шитекс малу фабрику која ће постати предузеће каже да је ова радионица за њега значајна.

„Радимо на обуци 6 радника, то је производња веша, фротира хтз опреме. Шамац је био град текстила и желимо да запошљавамо и инвалиде, раднике од 18 до 60 година који нису образовани, а могу да се обуче. Имамо машине, потребно нам је мало средстава и добро ће нам доћи – каже Кучуковић.

Последње ажурирано понедељак, 06 март 2017 15:47

Додатне опције