Почетна Vijesti - aktuelnosti Radionica za pisanje najbolјih biznis planova

Radionica za pisanje najbolјih biznis planova

Štampa

U Šamcu je u okviru projekta Podrška održivom oporavku od poplava za opštine Domalјevac-Šamac, Šamac i Vukosavlјe održana radionica o temi pravlјenje biznis planova, a svaka od ovih lokalnih zajednica moći će da dobije 20.000 evra da bi nagradila najbolјe planove.

Projekat sprovodi Nezavisni biro za razvoj, a opštine će novcem dobijenim od EU biti u mogućnosti da nagrade 10 pobjedničkih biznis planova sa po 2.000 evra.


Dženan Đipa iz Nezavisnog biroa za razvoj rekao je novinarima da su radionici u Šamcu prisustvovali korisnici koji su zadovolјili tri osnovna kriterijuma - da su vlasnici malih i srednjih preduzeća koja su poplavlјena, da imaju do pet zaposlenih, te da njihove firme nisu u procesu likvidacije.


Ovaj program sastoji se od tri faze - savjetodavna faza, materijalna pomoć i mentorstvo. Nastojimo da objasnimo važnost biznis planova prilikom njihove izrade jer je to jedan od kriterijuma za dobijanje materijalne pomoći, istakao je Đipa.


On je dodao da je važno istaći da preduzetnici danas ne pridaju značaj poslovnom planiranju.

Radionice će biti održane i u opštinama Vukosavlјe i Domalјevac-Šamac.

Mirza Kučuković je osnovao DOO Šiteks malu fabriku koja će postati preduzeće kaže da je ova radionica za njega značajna.


„Radimo na obuci 6 radnika, to je proizvodnja veša, frotira htz opreme. Šamac je bio grad tekstila i želimo da zapošlјavamo i invalide, radnike od 18 do 60 godina koji nisu obrazovani, a mogu da se obuče. Imamo mašine, potrebno nam je malo sredstava i dobro će nam doći – kaže Kučuković.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano ponedeljak, 06 mart 2017 15:47  

Dodatne opcije