Почетна Вијести - актуелности Одржана Скупштина Борачке организације Шамац

Одржана Скупштина Борачке организације Шамац

Штампа

У Шамцу је данас одржана Скупштина Борачке организације на којој је указано на тежак материјални положај демобилисаних бораца.

Предсједник Борачке организације Шамац Лазар Благојевић рекао је да је због тога Општински фонд солидарности промијенио Правилник укључивши демобилисане борце у Фонд, да буду корисници средстава.

Средства нису велика, али на тај начин покушавамо да помогнемо овој категорији у лијечењу и у школовању дјеце, навео је Благојевић.
Он је подсјетио да је општина Шамац у
Буџету за ову годину планирала 58.000 КМ за помоћ породицама погинулих бораца и ратних војних инвалида и 7.000 КМ за једнократне новчане помоћи демобилисаним борцима за лијечење.

Те једнократне новчане помоћи биће одобраване у складу са одлуком о проширеном обиму права породица погинулих бораца и ратних војних инвалида, појаснио је Благојевић.

Он је рекао да постоји обећање Владе Републике Српске да у овој години буде објављен јавни позив за стамбено збрињавање породица погинулих бораца које још нису ријешиле то питање.

На Скупштини Борачке организације у Шамцу, на којој је усвојен извјештај о раду у прошлој години и програм рада за ову годину, као један од циљева наведен је завршетак изградње и одржавања више спомен-обиљежја на подручју Шамца.

Благојевић је рекао да има споменика које је потребно санирати, за шта је потребно издвојити средства.

У договору са начелником, који ће именовати комисију за изградњу и одржавање спомен-обиљежја видјећемо који су приоритети, додао је Благојевић.

Начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић истакла је задовољство сарадњом са БО, те обећала да ће у наредном периоду њен задатак бити да створи још боље услове за рад БО како би они могли још успјешније одговорити на захтјеве својих чланова.

Предсједница Скупштине Николина Шкрбић је похвалила Извјештај о раду БО за 2016. годину, који је како каже квалитетно сачињен и свеобухватан.

„Посебан акценат дајем на транспарентан приказ трошења финансијских средстава- каже Шкрбићева додајући да је задовољна функционисањем Скупштине БО која у свом раду показује висок степен организованости и озбиљности.

Последње ажурирано уторак, 07 март 2017 14:13

Додатне опције