Почетна Vijesti - aktuelnosti Održana Skupština Boračke organizacije Šamac

Održana Skupština Boračke organizacije Šamac

Štampa

U Šamcu je danas održana Skupština Boračke organizacije na kojoj je ukazano na težak materijalni položaj demobilisanih boraca.

Predsjednik Boračke organizacije Šamac Lazar Blagojević rekao je da je zbog toga Opštinski fond solidarnosti promijenio Pravilnik uklјučivši demobilisane borce u Fond, da budu korisnici sredstava.

Sredstva nisu velika, ali na taj način pokušavamo da pomognemo ovoj kategoriji u liječenju i u školovanju djece, naveo je Blagojević.
On je podsjetio da je opština Šamac u Budžetu za ovu godinu planirala 58.000 KM za pomoć porodicama poginulih boraca i ratnih vojnih invalida i 7.000 KM za jednokratne novčane pomoći demobilisanim borcima za liječenje.

Te jednokratne novčane pomoći biće odobravane u skladu sa odlukom o proširenom obimu prava porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida, pojasnio je Blagojević.

On je rekao da postoji obećanje Vlade Republike Srpske da u ovoj godini bude objavlјen javni poziv za stambeno zbrinjavanje porodica poginulih boraca koje još nisu riješile to pitanje.

Na Skupštini Boračke organizacije u Šamcu, na kojoj je usvojen izvještaj o radu u prošloj godini i program rada za ovu godinu, kao jedan od cilјeva naveden je završetak izgradnje i održavanja više spomen-obilјežja na području Šamca.

Blagojević je rekao da ima spomenika koje je potrebno sanirati, za šta je potrebno izdvojiti sredstva.

U dogovoru sa načelnikom, koji će imenovati komisiju za izgradnju i održavanje spomen-obilјežja vidjećemo koji su prioriteti, dodao je Blagojević.

Načelnica Odjelјenja za opštu upravu Lepa Trivić istakla je zadovolјstvo saradnjom sa BO, te obećala da će u narednom periodu njen zadatak biti da stvori još bolјe uslove za rad BO kako bi oni mogli još uspješnije odgovoriti na zahtjeve svojih članova.

Predsjednica Skupštine Nikolina Škrbić je pohvalila Izvještaj o radu BO za 2016. godinu, koji je kako kaže kvalitetno sačinjen i sveobuhvatan.

„Poseban akcenat dajem na transparentan prikaz trošenja finansijskih sredstava- kaže Škrbićeva dodajući da je zadovolјna funkcionisanjem Skupštine BO koja u svom radu pokazuje visok stepen organizovanosti i ozbilјnosti.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista

Poslednje ažurirano utorak, 07 mart 2017 14:13