Почетна Вијести - актуелности Будући шампиони – злато и сребро за младе шамчане

Будући шампиони – злато и сребро за младе шамчане

Штампа

Предпионири ФК „Борац“ из Шамца постигли су велики успјех у Fair Play такмичењу у Лиги будућих шампиона у дворанском фудбалу за такмичарску сезону 2016/2017. годину.

За завршницу такмичења пласирали су се млади фудбалери у екипама узраста рођених у 2004., 2005. и 2006. години.

Екипа фудбалера рођених у 2005. у лигашком такмичењу завршила је првенство на другом, екипе 2004. и 2006. на четвртом мјесту и 2007. на петом мјесту у такмичењу са вршњацима из Теслића, Грачанице, Градачца, Жепча, Маглаја, Сребреника и Добоја.

Најбољи стријелци у ФК „Борац“ били су: Петар Марчета (2004) са 9 голова, Срђан Каурин (2005) са 13, Никола Дакић (2006) са 16 голова и Немања Каурин (2007) са 10 голова.
На завршном турниру екипа пласираних од 1-4 мјеста одржаном у Жепчу за узраст 2006. екипа ФК „Борац“ је била побједник.

Борчев тим је у полуфиналу савладао FC „Eurofootball“ из Грачанице са 1:0 а стријелац побједоносног погодка био је Лука Цвјетковић.

У финалној утакмици између ФК „Борац“ и није било побједника али ни голова, 0:0.

У извођењу пенала Никола Дакић и Немања Каурин су били успјешни а голман Дејан Лукић одбранио 2 пенала противнику.

Шамчани су освојили И мјесто, пехар и златне медаље, а Немања Каурин проглашен најбољим играчем завршнице за узраст рођених 2006. године, иако је он играо као млађи (2007).

Екипа „петице“ узраст 2005. у полуфиналу је играла 1:1 са вршњацима NK „Don Bosco“ из Жепча.

Гол Дамјана Ћосовића у пеналима био је довољан за финале, у коме су Шамчани за противника имали екипу NKNatronиз Маглаја која је побиједила са 2:0.

Шамачкој екипи за друго мјесто капитену Дамјану Ћосовићу уручен је пехар и сребрне медаље.

Шамачка „четворка је у полуфиналу изгубила са 1:2 од NK Don Bosco из Жепча, гол за „црно-бијеле“ постигао је капитен Огњен Нишић.

У утакмици за III мјесто било је 0:7 за екипу FC Eurofootballиз Грачанице.

С обзиром да су први пут најмлађи фудбалери ФК Борац играли у овој лиги у врло јакој конкуренцији постигнути резултати су за сваку похвалу.

Зоран Пупчевић а касније и Мухамед Мустафић, тренери заслужују све похвале за рад са младим фудбалерима и постигнуте успјехе у коме су пуно помогли и родитељи дјеце са својом, те подршком радног особља ОШ Србијау Црквини, у чијој су се дворани одржавали тренинзи и редовне утакмице.

Постигнути резултати су најбоља најава за ведрију будућност шамачког фудбала.

Млади фудбалери, будући шампиони су ту, остало је на клубу.

Један од родитеља предпионира ФК Борац и члан управе Борца, Слободан Сјенчић нагласио је да су предпионири ФК Борца почели са такмичењем у Fair Play лиги будућих шампиона која је организована од стране ФК „Fair Play“ из Добоја с циљем да у зимском периоду млади фудбалери наставе са континуираним тренинзима и такмичењима до почетка прољетне сезоне.

„Ово је значајан успјех за ФК „Борац“ јер се ради о првом наступу у поменутој лиги гдје су постигли завидан успјех“ – каже Сјенчић.

Последње ажурирано среда, 08 март 2017 12:19

Додатне опције