Почетна Обавјештења Обавјештење

Обавјештење

Штампа

На захтјев Начелника општине Шамац Ђорђа Милићевића у Шамцу је данас 09.03.2017. године одржан састанак представника ЈП „Комунално Брчко“ и Одсјека  цивилне заштите Шамац.

На састанку је разматран дугогодишњи проблем који се односи на псе луталице, а на помолу је његово брзо рјешавање.

Ово је други по реду састанак са шефом сектора за збрињавање напуштених животиња Жељком Томић из Брчко Дистрикта и кинологом Асимом Миџићем.

Постигнут је договор о њиховом ангажовању и помоћи у рјешавању овог проблема.

Многи грађани општине Шамац су апеловали да се овај дугогодишњи проблем разријеши.

У протеклом периоду стручне екипе из Брчко Дистрикта су у два наврата интервенисале на овом подручју.

Сва њихова позитивна искуства примјениће се и на подручју општине Шамац.

Оперативне активности, у садејству са Цивилном заштитом и Комуналном полицијом, планиране су за наредну седмицу.

Поред уклањања паса луталица, за ученике Основних школа, предвиђена су едукативна предавања на тему „Пас и његове потребе“.

Шеф Одсјека цивилне заштите Шамац

Боро Богдановић