Почетна Вијести - актуелности Мали шампиони донијели златне и сребрне медаље у Шамац

Мали шампиони донијели златне и сребрне медаље у Шамац

Штампа

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић уприличио је пријем за предпионире Фудбалског клуба Борац који су се такмичили у Лиги шампиона на нивоу БиХ у конкуренцији више од 10 клубова и освојили златне медаље за генерацију 2006. и сребрне медаље за генерацију 2005. године.

Милићевић је рекао новинарима да су млади фудбалери протеклих мјесеци широм БиХ проносили име славног Фудбалског клуба (ФК) Борац из Шамца, те да је пријем додатни подстрек за успјех.

Комплетна концепција рада ФК Борац усмјерена је на најмалађу популацију. Добио сам информацију од тренера да је ова екипа дјеце стартовала прије неколико година са њих 17, а данас је у овој категорији 65 дјеце, што је права будућност за клуб са дугом традицијом, каже Милићевић.

Он је истакао да су прије неколико дана медаље донијели каратисти, те одбојкашице из Обудовца.

На општинској управи је да то испрати колико може, нагласио је Милићевић и додао да ће се трудити да помажу, јер су они будућност.

Тренер младих фудбалера Зоран Пупчевић појаснио је да је ријеч о дјеци која тренирају пет година у ФК Борац.

Пред њима је свијетла будућност. Надам се да ће идуће године још једна селекција донијети неку медаљу, каже Пупчевић.

Играч Јован Сјенчић тренира пет година, задовољан је резултатом који су постигли истичући да је поносан што је дио породице ФК Борца из Шамца.

Најбољи играч турнира био је Немања Каурин из Шамца каже да ће се трудити да остану најбољи и своме граду доносе медаље освајајући турнире и славећи име ФК Борца и општине у којој живе.

Играч Дарко Ђурић тренира пет година за ФК Борац.

„Задовољство ми је играти за овај клуб и освјати пехаре. Надам се и трудићемо се да их буде више– каже Ђурић.

Последње ажурирано петак, 10 март 2017 13:26

Додатне опције